SE25PFR-MR8
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
SE25PFR-MR8
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
EXPAND SLEEV 1/4"X1000' GRY/WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Gray, White
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Obsolete
Type Attributes Expandable
Series Pan-Wrap™ SE
Type Sleeve
Length 1000' (304.80m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Panduit Corp
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.375" (9.52mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)