SLQ40407A-1R0MHF
ITG Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SLQ40407A-1R0MHF
Beschreibung:
1.0UH, 20%, 0.73MOHM, 17.50A MAX
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 17.5A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 31 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.275" W (10.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.73mOhm
Inductance 1 µH