SMS15GE3
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
SMS15GE3
Beschreibung:
CONN RCPT 15POS 0.2 GOLD PCB
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.528" (13.40mm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Features Mounting Flange
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 5
Applications -
Number of Positions 15
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Series SMS
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.134" (3.40mm)