SRB50V101M-UT
Meritek
Produkt-Nr.:
SRB50V101M-UT
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
cms-filter-header-package Bulk
cms-filter-header-series SRB
cms-filter-header-mfr Meritek
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Meritek
Capacitance 100 µF