SRB50V221MJ102
Meritek
Produkt-Nr.:
SRB50V221MJ102
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP ALUM 220uF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 460 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SRB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 575 mA @ 10 kHz
Mfr Meritek
Capacitance 220 µF