Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
STX-3100-5NB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
STEREO JACK 3.5 MM SW NON-THREAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.615
$1.615
10
$1.40695
$14.0695
25
$1.3471
$33.6775
50
$1.31727
$65.8635
100
$1.257325
$125.7325
250
$1.137568
$284.392
500
$1.047774
$523.887
1000
$0.898092
$898.092
2500
$0.838223
$2095.5575
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Nickel, Tin |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Body Color | Silver, Black |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Two Switches |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone |
| Mfr | Kycon, Inc. |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Connector Type | Phone Jack |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 5 Contacts |
| Termination | Kinked Pin |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.142" (3.60mm) |
| Series | STX-3100 |
| Body Material | Brass |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | STX |