Panduit Corp
Produkt-Nr.:
T38F-TL0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SPIRAL WRAP 3/8" X 250' BLACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Color | Black |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Liquid Protection | - |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Harness |
| Series | T |
| Type | Spiral Wrap |
| Length | 250' (76.20m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | - |
| Environment Protection | Weather Resistant |
| Mfr | Panduit Corp |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | 0.375" (9.52mm) |
| Abrasion Protection | Abrasion Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | 3.000" (76.20mm) |
| Wall Thickness | 0.055" (1.40mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Width | - |
| Base Product Number | T38F |
| Heat Protection | - |