TB002-500-06BE
CUI Devices
Produkt-Nr.:
TB002-500-06BE
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Auf Lager : 1400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread M2.5
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 6
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Color Blue
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Number of Levels 1
Series TB002-500
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bag
Current 15 A