TBLH10-500-19BK
CUI Devices
Produkt-Nr.:
TBLH10-500-19BK
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
I/C Rectangular
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 19
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Color Black
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 1
Series TBLH10-500
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating -
Features -
Package Tray
Current 10 A