Zuhause / Wire to Board / TBLH10V-500-06BK
minImg
TBLH10V-500-06BK
CUI Devices
Produkt-Nr.:
TBLH10V-500-06BK
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
Auf Lager : 251
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 6
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Color Black
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 1
Series TBLH10V-500
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating -
Features Push Button Actuated
Package Tray
Current 10 A