TD330M6.3
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
TD330M6.3
Beschreibung:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 122
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
Series TD
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 330 µF