TP-BC48-300
Tycon Systems Inc.
Produkt-Nr.:
TP-BC48-300
Hersteller:
Tycon Systems Inc.
Beschreibung:
48VDC 210W Smart Lead Acid Batte
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Termination Style Screw Terminal
Charge Current - Max 3.62A
Number of Cells 1
Approval Agency FCC, TUV
Battery Cell Size 48V
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 9.80" L x 7.30" W x 2.20" H (248.92mm x 185.42mm x 55.88mm)
Product Status Active
Weight -
Voltage - Nominal 48V
Series TP-BC
Type Desktop
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid
Power - Max 210W
Mfr Tycon Systems Inc.
Features -
Package Retail Package
Voltage - Input 120 ~ 240VAC