Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
TRC-075S105ST
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 36-72V 1.05A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE, cULus |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 5.91" L x 2.66" W x 1.44" H (150.0mm x 67.5mm x 36.5mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 1.7 lbs (771.1 g) |
| Current - Output (Max) | 1.05A |
| Ratings | IP67 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Series | TRC-075 (75W) |
| Power (Watts) | 75 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 89% |
| Voltage - Output | 36 ~ 72V |
| Mfr | Thomas Research Products |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Dimming | - |
| Package | Box |