Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
TRC-200S070DT
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED DRVR CC AC/DC 171-285V 700MA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Input (Max) | 305VAC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE, cURus |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 9.25" L x 3.13" W x 1.55" H (235.0mm x 79.5mm x 39.5mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 700mA |
| Ratings | IP67 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Series | TRC-200 (200W) |
| Power (Watts) | 200 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 92% |
| Voltage - Output | 171 ~ 285V |
| Mfr | Thomas Research Products |
| Features | OTP, OVP, SCP |
| Dimming | Analog |
| Package | Box |