VF-S250-24A
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VF-S250-24A
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Auf Lager : 1566
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.20" W x 1.50" H (127.0mm x 81.3mm x 38.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.42 A
Series VF-S250 (250W)
Power (Watts) 250W