VGS-200D-48
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VGS-200D-48
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 202W
Auf Lager : 21
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.2 A
Series VGS-200D (201W)
Power (Watts) 202W