VMS-120C-12
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VMS-120C-12
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 114W
Auf Lager : 19
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.38" H (76.2mm x 50.8mm x 35.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.5 A
Series VMS-120C (120W)
Power (Watts) 114W