VMS-450B-19-CF
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VMS-450B-19-CF
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 19V 450W
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr CUI Inc.
Features PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, TUV, UL
Voltage - Output 1 19V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.41" W x 1.97" H (127.0mm x 86.6mm x 50.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 23.7 A
Series VMS-450B-CF (450W)
Power (Watts) 450W