VPU-S200-48
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VPU-S200-48
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 200W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 65°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, GS
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.2 A
Series VPU-S200 (200W)
Power (Watts) 200W
Type Open Frame
Efficiency 81%
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC