222MPW630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
222MPW630K
Descripción:
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC AXIAL
En stock : 1087
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.571" L (6.50mm x 14.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80.381 Ohms
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2200 pF