223MSR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
223MSR630K
Descripción:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
En stock : 11443
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.295" W (13.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80.381 Ohms
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.022 µF