223MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
223MWR250K
Descripción:
CAP FILM 0.022UF 250VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.453" L (5.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.022 µF