224MMR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
224MMR630K
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
En stock : 800
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF