224MPW630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
224MPW630K
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC AXIAL
En stock : 1853
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.339" L (12.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 804 mOhms
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF