224MSR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
224MSR250K
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
En stock : 3424
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.038 Ohms
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF