224MWR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
224MWR400K
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
En stock : 3245
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.063" L (8.50mm x 27.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF