225MKP275KGG4
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MKP275KGG4
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF