225MPW250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MPW250K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
En stock : 733
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" Dia x 1.339" L (19.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 mOhms
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF