225MPW400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MPW400K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.945" Dia x 1.811" L (24.00mm x 46.00mm)
Series MPW
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF