225MSR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MSR250K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
En stock : 180
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.201" L x 0.472" W (30.50mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF