225MWR050K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MWR050K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 50VDC AXIAL
En stock : 623
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.571" L (9.00mm x 14.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF