225MWR063K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MWR063K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.142" L (10.50mm x 29.00mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF