225MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225MWR250K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
En stock : 9697
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" Dia x 1.339" L (13.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 804 mOhms
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF