226MWR100K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226MWR100K
Descripción:
CAP FILM 22UF 10% 100VDC AXIAL
En stock : 2089
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia x 1.811" L (22.00mm x 46.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF