255PHB850K4J
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
255PHB850K4J
Descripción:
CAP FILM 2.5UF 10% 850VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.5 µF