255PMB850KF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
255PMB850KF
Descripción:
CAP FILM 2.5UF 850VDC CHAS MT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
Series PMB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.5 µF