256MHBS50K2R
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
256MHBS50K2R
Descripción:
CAP FILM 25UF 10% 900VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.3 mOhms
Ratings -
Series MHBS
Voltage Rating - DC 900V
Capacitance 25 µF