265HC6600K4TM6
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
265HC6600K4TM6
Descripción:
CAP FILM 2.6UF 600VAC CHAS MT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.193" (30.30mm)
Tolerance ±10%
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.3 mOhms
Ratings -
Series HC6
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.6 µF