265LC4700K5LM8
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
265LC4700K5LM8
Descripción:
CAP FILM 2.6UF 700VAC CHAS MT
En stock : 11
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.358" (34.50mm)
Tolerance ±10%
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.2 mOhms
Ratings -
Series LC4
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.6 µF