635MABA03KJS
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
635MABA03KJS
Descripción:
CAP FILM 6.3UF 10% 500VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6.3 µF