683MKP275K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MKP275K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF