683MMR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MMR250K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
En stock : 11054
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF