683MPR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MPR400K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF