683MPW630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MPW630K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia x 1.142" L (9.00mm x 29.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MPW
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF