683MSR102K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MSR102K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.063" L x 0.394" W (27.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF