683MSR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MSR630K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.335" W (18.50mm x 8.50mm)
Series MSR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF