683MWR102K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MWR102K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.142" L (12.50mm x 29.00mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF