683MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MWR250K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.571" L (6.50mm x 14.50mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF