683MWR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MWR400K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 400VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.807" L (7.50mm x 20.50mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF