683MWR630K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
683MWR630K
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia x 0.807" L (9.00mm x 20.50mm)
Series MWR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.068 µF